Rozcestník a užitečné rady pro náhled do KN
Nahlížení do katastru


Vyhledat stavbu


Rychlý návod:

  • Přejděte na stranu vyhledávání stavby na oficiálním webu nahlížení do KN
  • Zadejte název obce nebo kód obce
  • Upřesněte část obce (platí zejména u větších obcí a měst)
  • Vyberte typ stavby
  • Zadejte číslo popisné nebo evidenční

Jak zjistit vlastníka? Pro zjistění vlastníka stavby musíte na straně s informacemi o pozemku opsat kontrolní kód nebo se přihlásit. Odkaz na tuto možnost najdete v horní části strany ve žlutém rámečku (na straně s informacemi o konkrétní stavbě).


Strana – VYHLEDÁNÍ STAVBY

 

Vyhledávání v katastru nemovitostí – stavba:

Na této stránce zadejte nejprve obec. Po vyhledání obce musíte také upřesnit část obce, pokud má obce více částí. Následně zadejte přesnější specifikaci o stavbě – část obce, typ stavby (často budova s číslem popisným) a číslo stavby. Následně klikněte na vyhledat. Po kliknutí na toto tlačítko se Vám otevře stránka s informacemi o stavbě, způsobu využití, na jaké leží parcele, obvykle si lze také otevřít příslušnou parcelu a tak mít možnost získání informací i o parcele na níž budova leží. Stránka Vám také umožní zobrazení v mapě.

Po ověření se prostřednictvím přihlášení nebo zadání kontrolního kódu, zjistíte kdo je vlastníkem stavby, případný podíl vlastníků a další informace.

TIP: Chcete se dozvědět informace o stavbě, ale neznáte její číslo? Můžete si zobrazit katastrální mapu a stavbu najít na mapě.