Rozcestník a užitečné rady pro náhled do KN
Nahlížení do katastruKatastr nemovitostí dle majitelů – jména


Katastr nemovitostí dle majitelů online může být zajímavá služba pokud chcete zjistit kolik takového majetku má hledaná osoba.

Tím může být má soused, kamarád, příbuzný nebo šéf, jehož majetek hledáte pouze ze zvědavosti nebo také pro praktické užití, kdy si můžete například hledat kolik majetku má člověk, který vám dluží. Ovšem je zde i druhá strana věci. Určitě by vás nepotěšilo, kdyby si obdobně si někdo vyhledával podle vašeho jména nebo vašeho blízkého. Vyhledávání dle majitelů není možné v běžně přístupné online verzi. Vysvětlením může být ochrana soukromí majitelů. Pokud chcete takto vyhledávat můžete využít Dálkový přístup do KN. Upozorňujeme, že dalkový přistup je placená služba. Pro vyhledávání v katastru nemovitostí je potřeba znát údaje o daném objektu, čímž je katastrální území a následně také číslo parcely / budovy, o které chcete zjistit více informací. Výběr kat. území lze usnadnit přes zadání obce.

Katastr nemovitostí dle jména

Kde můžu vyhledávat podle jména? Takto je možné vyhledávat v obchodním rejstříku a tak zjistit firmy, ve kterých je daná osoba zůčasněná a jakou rolí. Pokud vás zajímají i informace z dalších registrů můžete využít ARES, který vám umožní zjistit i další informace, např. zda je hledaná osoba živnostník.

Podle adresy

Vyhledávat můžete dle adresy – tedy zadáním informací týkajících se konkrétní parcely, stavby, jednotky nebo jejím vyhledáním na mapě. Můžeme tedy řici, že v katastru vyhledáváte podle adres. Nejprve přejděte na hlavní strany a zde si vyberete oblast, která vás zajímá (stavba, parcely, procházení mapy, atd…) a poté zadáte zadáte území nebo nebo název obce a případně zadáte také číslo stavby nebo pozemeku.


Web nahlížení do katastru – hlavní strana