Rozcestník a užitečné rady pro náhled do KN
Nahlížení do katastruVyhledat parcelu


Rychlý návod:

  • Přejděte na stranu vyhledávání parcely na oficiálním webu nahlížení do KN
  • Zadejte katastrální území nebo zadejte název obce a poté vyberte katastrální území
  • Zadejte číslo parcely

Jak zjistit vlastníka parcely? Pro zjistění vlastníka musíte na straně s informacemi o pozemku opsat kontrolní kód nebo se přihlásit. Odkaz na tuto možnost najdete v horní části strany ve žlutém rámečku (na straně s informacemi o konkrétní parcele).


Strana – VYHLEDÁNÍ PARCELY

 

Vyhledávání parcel podrobněji

Při vyhledávání konkrétní parcely si můžete vybrat, zda znáte název obce nebo přímo název katastrálního území (často se zejména u větších obcí liší – obec má víc katastrálních území, ale nemusí tomu být tak vždy). Po název KÚ neznáte, zadejte název obce a poté vyberte katastrální území z nabízených. Poté zadejte číslo parcely, druh číslování a klikněte na vyhledat.

Oteře se vám další stránka s informaci o parcele jako je například druh pozemku či určení výměry, můžete také nalézt info o stavbě na parcele, které lze rozkliknout. Na mapce vpravo nahoře se Vám zobrazí vybraná parcela. Dále také přehled vlastníků, jejich podílů a podobně.

TIP: Pokud Vás zajímá parcela pod budovou, ale neznáte její číslo nicméně znáte číslo budovy (nebo také jinými slovy stavby) můžete kliknout na stránce s podrobnostmi o stavbě na číslo parcely, na které stavba leží. Nebo také můžete vyhledat parcelu v katastrální mapě.