Rozcestník a užitečné rady pro náhled do KN
Nahlížení do katastru


Nahlížení do kn


Nahlížení do kn online umožňuje lidem zjistit informace o nemovitostech na území České republiky. Ve věřejné části naleznete většinu potřebných informací. Tyto internetové stránky obsahují přehledný návod jak na to.


Web vyhledávání do katastru – hlavní strana

Co potřebuji

Zjišťovat si informace z kn jde přes internet. Potřebujete počítač připojený k síti internetu s jedním z podporovaných internetových prohlížečů, obvykle to jsou aktuální verze nejpoužívanějších internetových prohlížečů. Hledat můžete podle příslušných čísel a podobně nebo přímo v mapě. Dále potřebujete mít zapnutou podporu cookies, podporu JavaScriptu a vypnuté blokování vyskakovacích oken z domény cuzk.cz . Pokud tyto úpravy děláte až následně je lepší vymazat chache (dočasné soubory) a zavřít okno prohlížeče a poté jej znova otevřít.

Na stránce nahlizenidokn.cuzk.cz si vyberte jaká oblast vás zajímá. Tedy informace o parcelách, stavbách, jednotkách či si chcete procházet mapu nebo vyhledávat řízení. Poté zadejte příslušné katastrální území nebo obec a podle uskutečňovaného vyhledávání číslo budovy parcely a podobně. Případně potvrďte otevření katastrální mapy. Následně se vám zobrazí informace o vybrané parcele, stavbě jednotce nebo se vám zobrazí, katastrální mapa, kde můžete přes tlačítko KN zjišťovat informace o parcelách a stavbách přímo z mapy. Struktura celého webu je přehledná a je potřeba ocenit autory, že dbali na přehlednost i pro uživatele internetu se základními znalostmi.

Kolik to stojí

Základní informace získáte zdarma. Jedná se o informace z veřejné části této evidence to jsou bližší informace o dané nemovitosti a také základní údaje o vlastníkovi respektive vlastnících nemovitosti. Podrobnější informace a list vlastnictví můžete získat přes placenou část, která se nazývá dálkový přístup.