Rozcestník a užitečné rady pro náhled do KN
Nahlížení do katastruKatastr nemovitostí a katastrální mapa


Rychlý návod:

  • Přejděte na stranu katastrální mapa na oficiálním webu nahlížení do KN
  • Zadejte katastrální území nebo zadejte název obce a poté vyberte katastrální území


Strana – KATASTRÁLNÍ MAPA

 

Zobrazení katastrální mapy podrobněji

Stejně jako u parcel můžete zadat buď obec nebo přímo katastrální území, které chcete na katastrální mapě zobrazit. Pokud zadáte nejprve obec stránky Vám nabídnou možnost výběru katastrálního území. Poté klikněte na tlačítko vyhledat.

Katastrální mapy nahlížení

  • V novém okně se vám otevře stránka, které vám umožní nahlížení.
  • V mapě se můžete pohybovat pomocí přibližování a oddalování v levém horním rohu, kde najdete měřítko pro přibližování a šipky pro pohyb.
  • V pravém horním rohu máte nabídku přepnutí mapového podkladu – katastrální mapa, ortofoto, mapa pozemkového katastru.
  • Pod levým dolním okrajem marushka katastrální mapy máte funkční tlačítka jako přibližování, oddalování, šipky – vpřed, zpět, tlačítko výběru části mapy, tlačítko pro zobrazení celé ČR , aktualizace, zastavení načítání, tlačítko pro měření vzdálenosti nebo plochy, možnosti určení GPS pozice a tlačítko KN, na které když kliknete a poté kliknete do katastrální mapy na vybranou parcelu, stavbu apod.. zobrazí se vám v novém okně informace o této parcele respektive stavbě (list vlastnictví).

Používání katastrální mapy pozemků a čísla parcel

Katastrální mapy k nahlédnutí jsou přístupné přes internet. Potřebujete tedy počítač připojený k internetu s internetovým prohlížečem kompatibilním pro prohlížení stránek katastru. Obvykle jsou to nové verze známých prohlížeč a také je potřeba, pro prohlížení katasrální mapy pozemků, mít aktivní podporu cookies, JavaScriptu a deaktivované blokování nových oken.